Doğal Taşlar ve FaydalarıDOĞAL TAŞLAR
 
 JASPER

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,58-2,91
SERTLİĞİ : 6,5-7
RENGİ :Sarı, kırmızı, gri ve yeşil renkli.
JASPER İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Sindirim sitemi, Mide ekşimesi-gazı- ağrısı-bulantısı,karın ağrısı, müshil(kırmızı jasper), bağırsak kanseri, düzenleyici, duyma, safrakesesi ve karaciğer zafiyetine iyi gelir. Mesane hastalıklarından korur. Bağışıklık sistemini harekete geçirdiği, yaşlanmayı yavaşlattığı söylenir. Dalağı kuvvetlendirir. Endokrin sistemine denge getirir. Sağlıklı ve güçlü olmamızı sağlar. Fiziksel direncimizi arttırır.
 
 PEMBE KUVARS

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :
SERTLİĞİ : 7
RENGİ :Pembe
PEMBE KUVARSLA İLGİLİ İNANIŞLAR
Apse, sinir (genel), eklem iltihabı, fobiler, öfke ve hiddet önleyici. Negatif enerjiyi çekip boşalttığından, bilgisayar vb. cihazların yanında bulundurulduğunda elektrostatik akım olumsuzluklarını giderir. Uyumayı kolaylaştırır. Cinsel performansı arttırır. Kırık kalbe yardımcıdır. Güzel şeyleri daha kolay görmemizi sağlar. Adet sancılarını hafifletir, kısırlığa karşı faydalıdır. Aşk taşı da denir.

 KAPLAN GÖZÜ


ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,65
SERTLİĞİ : 7
RENGİ :Altın rengi üzerine kahverengi şeritli
KAPLAN GÖZÜ İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Astım (genel), bademcik iltihabı, beyin konsantrasyonu, nezle, öksürük, eklem(genel), kemik, sindirim bozukluğu, paranoya, sinirsel spazmlar, baş ağrısı, pankreas ve dalak üzerinde etkilidir. Sahiplenme arzusunu güçlendirir. Dış güzellik, çekicilik verir.
 
AGAT-AKİK

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,60
SERTLİĞİ : 6,5-7
RENGİ :İçindeki kirliliklere göre çeşitli renkler.
AGAT İLE İLGİLİ İNANIŞLAR:
Dolaşım, sinir sistemi, Saç(genel),baş ağrısı,tansiyon düşürür,günlük stresi atar,aklı ve vücudu güçlendirir,kişiyi cesaretlendirir,uykusuzluğa iyi gelir,nazardan korur,aile saadetini güçlendirir. Genel korkular, epilepsi, uyur-gezerlik, zehirlenme gibi rahatsızlıklarda kullanılır. Uzun ömür ve mutluluk simgesidir,dengeleyicidir, günlük stresleri atar. Bünyeyi kuvvetlendirir. Hamilelikte bebeği koruyucudur. Baş dönmesi, ateşli enfeksiyon, cilt hastalıklarına iyi gelir. Yorgun gözler üzerine konulabilir.
KUVARS

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,65
SERTLİĞİ : 7
RENGİ :Genelde renksiz ya da beyaz. Çeşidi çok geniştir.
KUVARS İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Göz(genel), göz yorgunluğu, göz iltihabı, alkolizm, bağırsak düzenleyici, baş ağrısı, beyin kuvvetlendirici, savunma arttırıcı, burun kanaması, deri (genel), deri dökülmesi, mide (genel), mide ülseri, mide ağrısı, mide bulantısı. Enerji simgesidir. Vücuttaki fazla elektriği alır, eksiği tamamlar. Tansiyonu düzenler, meditasyonda kullanılır. Güç ve canlılık kaybına koruma sağlar. Zihin konsantrasyonuna çok yardımcıdır. Her kötülüğe karşı nazarlık olarak bebene takılmıştır.
 
AVENTURİN(GÜNEŞ TAŞI)

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,64
SERTLİĞİ :6
RENGİ :Kırmızı-kahve, sarımsı-kahve renkli olup içerdiği hematit kapanımları nedeniyle altın parlaklığında . yıldız ışınları verir.
AVENTURİN İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Kalp, sırt, böbrek, bağışıklık sistemini güçlendirir. Organların uyumlu çalışmasını sağlar. Kireçlenme, romatizma vb. eklem ve kemik hastalıklarına bronşit ve astıma iyi gelir. Kan dolaşımını düzenler, midenin asit salgısını, aybaşı sancılarını, menapoz dönemi rahatsızlıklarını azaltır.
 
 DUMANLI KUVARS

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2.65
SERTLİĞİ : 7
RENGİ :Açıktan koyu kahve ye kadar
DUMANLI KUVARS İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Sinirsel kaynaklı huzursuzluk ve tikler için faydalıdırİlham vericidir. Umutsuzluğa, öfkeye, depresyona ve diğer negatif etkilere karşı koruyucudur. Motive eder. Kemikleri sağlamlaştırır, ağrılara iyi gelir, hormonları arttırır,mideyi kalbi güçlendirir, vücuttaki fazla yağı atar. İntihar eğilimi olanlara yaşamı sevdirir.Teşvik ettiricidir.

 AGAT-AKİK

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,60
SERTLİĞİ : 6,5-7
RENGİ :İçindeki kirliliklere göre çeşitli renkler.
AGAT İLE İLGİLİ İNANIŞLAR:
Dolaşım, sinir sistemi, Saç(genel),baş ağrısı,tansiyon düşürür,günlük stresi atar,aklı ve vücudu güçlendirir,kişiyi cesaretlendirir,uykusuzluğa iyi gelir,nazardan korur,aile saadetini güçlendirir. Genel korkular, epilepsi, uyur-gezerlik, zehirlenme gibi rahatsızlıklarda kullanılır. Uzun ömür ve mutluluk simgesidir,dengeleyicidir, günlük stresleri atar. Bünyeyi kuvvetlendirir. Hamilelikte bebeği koruyucudur. Baş dönmesi, ateşli enfeksiyon, cilt hastalıklarına iyi gelir. Yorgun gözler üzerine konulabilir
AKİK İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Tehlikeden,uyumsuzluktan,korklaklıktan,uykusuzluktan,karabasandan,nazardan,metabolizma bozukluklarından ağız kokusu,diş sarılığından,korur. Kan dolaşımını kolaylaştırır. Erkekte erkeklik bezini, kadında yumurtalıkları korur. Böbreği kuvvetlendirir, diş dibini ve kökünü sağlamlaştırır.

SODALİT


ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,27-2,33
SERTLİĞİ : 5,5-6
RENGİ :Mavi-Beyaz
SODALİT İLE İLGİLİ İNANIŞLAR

Yüksek tansiyona iyi gelir. Pankreası hareketlendirerek ensülin salgısı sağlar. Şeker hastaları sabah aç karnına suyunu içmelidir. Kalbi korur. Zihinsel düzen ve dinginlik verir. Troid metabolizmasının dengesini sağlar. Zihin açıklığı ve sakinlik sağlar İnsanın kendisiyle ahenk içinde olmasını sağlar.
 
OBSİDYEN (Volkan Camı) Çeşitli Silikatlar

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2-2,2
SERTLİĞİ : 5,5
RENGİ :Siyahtan kuyu griye.
OBSİDYEN İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Kan dolaşımını düzenler.. Ağrıları dindirmede yardımcıdır, kanamalara iyi gelir. Yaraları çabuk iyileştirir. Soğuk el ve ayakları ısındırır, ayak yorgunluğunu alır. Stresi azaltır.Kararsızlık, yaşamda istenmedik ve gereksiz unsurları kaldırıp basit ve sakin bir denge yarattığına inanılır.negatif enerjiyi emer. Ateşlilik, canlılık verir. Tembel, karamsar kişilere önerilir. Yaşam sevinci verir, üstte taşınır.
 
 
AMAZONİT
 
ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,55-2,63
SERTLİĞİ :6-6,5
RENGİ :Sarı,Yeşil-mavimsi yeşil.
AMAZONİT İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Doğum esnasında elde tutulursa ağrısız doğum yapılır. Aybaşı sancılarını, kas ağrılarını, boyun ve sırt bölgesindeki kasılmaları çözer. Kalp rahatsızlıkları, dolaşım bozuklukları, baş ağrısına iyi gelir, metabolizmayı hızlandırır.beyin hastalıklarında faydalıdır. Ağrılı bölgeye konarak uygulama yapılır.
 
AMETİST

ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2.65
SERTLİĞİ : 7
RENGİ :Mor,menekşe
AMATİST İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
Cilt dokusunu sıklaştırır. Cilt hastalıklarında kanserinde, siyah nokta ve aknelerde suyuyla cilt temizliği yapılır. Tansiyonu dengeler. Alkolizm, baş ağrısı, beyin konsantrasyonu,beyin kuvvetlendirici, kanla ilgili hastalıklar, kan temizleyici, migren, fobiler, göz hastalıkları, stres, iştahsızlık, akciğer hastalıkları, sara, tüberküloz, üzüntü, varis,yanıklar, zührevi hastalıklar, alerjilere iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !